Home › Zaprzestanie agresji wobec zwierzaków!

Zaprzestanie agresji wobec zwierzaków!

Wielbiciele zwierząt ubolewają nad faktem, który staje się coraz bardziej codzienny - agresja.

Jest to temat bardzo posępny, zmuszający do refleksji. W internecie, jak i w telewizji co chwilę pokazują się nowe wiadomości dotyczącego tego, że pewien okrutny człowiek próbował zabić zwierzaka.

Wtedy zadajemy sobie pytanie: "Dlaczego oni to czynią? Czy daje im to przyjemność?".

Nie jest to wykluczone. Pewne osoby są sadystami, dlatego sprawia im przyjemność patrzenie na umierający organizm. Jest to przez nas całkowicie niejasne. Ubolewamy nad tym faktem, bo udręka tych istot mechanicznie przechodzi na nas.

Przemocą wobec zwierząt można nazwać także pozbywanie się swoich zwierzątek przez porzucanie ich na poboczu.

Wbrew pozorom one także mają uczucia, też czują, a w związku z tym pewne emocje im towarzyszą.

Masz wątpliwości? To dlaczego Twój pies cieszy się gdy powracasz z pracy? Zostało stworzonych wiele kampanii, które starają się ochraniać te bezsilne istoty.

Czasami jednak ich działalność nie przynosi upragnionych skutków.

My jednak, jako ludzie, starajmy się pomagać naszym mniejszym braciom, bo niejednokrotnie bywało tak, że to one ochraniały swoich opiekunów. Coraz więcej sławnych osób wspomaga akcje, które mają na celu zapobiegać agresji w stosunku do zwierząt. Jeżeli masz zły humor, nic nie szło po Twojej myśli - nie znęcaj się nad psem czy jakimkolwiek innych stworzeniem. Kup sobie worek treningowy, pociskaj garnkami w domu. Zapamiętaj: pies to nie zabawka. Jeśli pragniesz sprawić swojemu dziecku prezent i kupić mu zwierzątko, to nie traktuj go przedmiotowo. O nie także trzeba dbać, karmić, chodzić na spacery. Koniec końców jest to organizm żywy, który pełni wszystkie procesy życiowe.

Należy to przyjąć do wiadomości.

Od jakiegoś czasu w internecie można spotkać petycje i akcje które dotyczą zaprzestania agresji wobec zwierząt. Nie są one tak bezużyteczne, jak twierdzi spora grupa osób. Jednoczą one obrońców praw zwierząt.

Gdy idziesz ulicą i zauważasz, że ktoś pastwi się nad zwierzęciem, to natychmiast zareaguj! Uratujesz mu życie i dasz szansę na dalsze istnienie. On na pewno będzie wiedział co dla niego zrobiłeś. Oprócz tego, sprawcę tego wydarzenia zgłoś natychmiast na policję, ponieważ zasługuje na odpowiednią karę. Pamiętaj, że dobro, które dajesz, na pewno wkrótce do Ciebie wróci i to z podwojoną mocą. Wspieranie jest istotne!.
By Ania | on Tuesday, April 25 2017 21:29