Home › Wykorzystanie podnośników koszowych w filmie

Wykorzystanie podnośników koszowych w filmie

Produkcja filmowa kojarzy nam siebie na ogół z planem filmowym, kamerami a również konstrukcjami naśladującymi filmowaną rzeczywistość. Od czasu do czasu w prasie pokazują się obrazy z realizacji scen w przestrzeni miejskiej, czy autobusów służących aktorom za garderoby. Jednak stworzenie filmu jest dużo bardziej skomplikowanym interesem. Chcąc mu się bardziej przyjrzeć, należy zwrócić uwagę w kierunku jego aspektów technicznych. Bez specjalnego oprzyrządowania nie powstało by bowiem żadne dzieło filmowe. Dzisiaj przedstawiamy kilka realizacyjnych faktów ze świata filmu!

Realizacja filmu wielokrotnie wiąże się z koniecznością wykonywania szeregu czynności na wysokości. Pomyślmy chociażby montaż scenografii czy sceny kamerowane z górnej perspektywy.

Ekwipunkiem, który umożliwia tego klasy prace są podnośniki koszowe. Te urządzenia bardzo ułatwiają pracę autorytetów filmowych.

Podnośniki koszowe wykorzystywane są do wspomnianego pierwotnie montażu czy też demontażu scenografii. Dzięki nim można również zrealizować wyjątkowe ujęcia. Ale to nie wszystko niebezpieczne ujęcia w których aktor jest na dużej wysokości, są również wspomagane przez wynajęcie podnośnika koszowego.

Niejednokrotnie okazuje się, że za pomocą profesjonalnych kamer czy dronów nie udaje się nakręcić tak dobrego materiału filmowego, jak za pomocą podnośników koszowych. W ostatnim okresie kręcąc jeden z polskich filmów we Wrocławiu, użyto podnośnika koszowego w celu naświetlenia pomieszczeń. Polegało to na zamontowaniu mocnych lamp na podnośniku doświetlając sceny od zewnątrz..
Zaglądnij też na: podnośniki koszowe wrocław

<< Poprzedni
Następny >>
By Ania | on Sunday, May 21 2017 20:59