Home › W trakcie ciąży trzeba dobrze się odżywiać

W trakcie ciąży trzeba dobrze się odżywiać

Ciąża wymaga przygotowań – dbałość o organizm jest nieodzowna. Kobieta planująca odmienny stan powinna wybrać odpowiednie odżywianie, być aktywna fizycznie i żyć ekologicznie. Regularne badania krwi są istotne.

Suplementacja witamin i minerałów również jest konieczna. Jeśli kobieta jest obarczona nadwagą to powinna pozbyć się nadmiaru tkanki tłuszczowej przed zajściem w ciążę. Jaka jest dieta ciężarnej kobiety? Dieta powinna być zróżnicowana, raz w tygodniu trzeba zjeść rybę, raz-dwa razy w tygodniu niezbędna jest potrawa mięsna, a dwa razy w tygodniutrzeba zjeść rośliny strączkowe. Warzywa, produkty zbożowe, owoce, nabiał i produkty są niezbędne w diecie.

Każdej potrawie powinno towarzyszyć warzywo lub sałatka – jest to naczelna zasada.

Poza tym kobieta planująca ciążę powinna jeść trzy-cztery posiłki każdego dnia w odstępach czasowych co trzy-cztery godziny.

Wtedy nie będzie wygłodzona, uchroni się przed słodkimi, niezdrowymi przekąskami i ureguluje funkcjonowanie organizmu. Umiarkowanie jest naczelną regułą – należy limitować ilość soli i zjadać niewielkie porcje, tłuszcz nie powinien być dominującym składnikiem dań, podobnie jak cukier. Należy unikać glukozy, sacharozy, kwasów tłuszczowych. Pani mająca zamiar zajść w ciążę powinna wypijać 1,5-2 litrów wody mineralnej.
Jakie składniki trzeba uzupełniać? Kobieta zamierzająca zajść w ciążę powinna suplementować kwas foliowy, czyli spożywać go regularnie. Nadmiar witaminy A jest szkodliwy – pochodzi ona z pokarmów zwierzęcych oraz karotenów. Nadmiar witaminy A jest szkodliwy, a jej niedobór powoduje komplikacje z byciem w odmiennym stanie. Witamina D jest bardzo istotna, bo odpowiada ona za mocne kości oraz tzw. gospodarkę wapniowo-fosforanową. Zapasy kwasów omega-3 również są konieczne. Mają one wpływ na układ nerwowy oraz oczy dziecka, a co najważniejsze – wspierają układ immunologiczny.

Kwasy omega 3 są obecne w rybach morskich, owocach morza, oleju lnianym. Ciąża to czas wyjątkowy i tak należy go traktować..


Zobacz:
Siłownia, czyli nie taki diabeł straszny
Czy należy zwrócić się do zawodowego korektora tekstów?
Jak zorganizować ciekawą wycieczkę?
Czy powinno się dawać wyszukane prezenty?
Dieta - ćwiczenia
By Ania | on Tuesday, April 25 2017 08:21