Home › Trener personalny radzi

Trener personalny radzi

Czy pamiętacie Drogie Panie jeszcze owe czasy, kiedy to wieczorami wybierałyście się pełnymi ekipami na aerobik, który to najczęściej był organizowany w miejscowym ośrodku kultury bądź w miejscowej szkole? Te chwile już minęły i nie wrócą, gdyż dzisiaj miast aerobiku panie idą na fitness.

Jednakże pragnę zwrócić uwagę młodszej pokoleniu Pań, iż fitness wywodzi się właśnie od aerobiku, który to w trakcie lat 70-tych ubiegłego stulecia rozwinął się prężnie w Stanach Zjednoczonych.

I choć jako czołowy ćwiczenia te stworzył mężczyzna, to w takt muzyki zaczęła je realizować kobieta i to ta, którą ludzie znają, bo słowo tutaj o słynnej aktorce Jane Fonda. To ona jako prekursorka założyła fitness klub, zaczęła wydawać nagrania z ćwiczeniami, które opanowały Stany Zjednoczone. Już wkrótce zamysł Jane Fonda trafił na tereny Europy, również do Polski.

Dzisiaj, kiedy jesteśmy już otwartym społeczeństwem na różne metamorfozy, które nadeszły do nas z Zachodu, nie wyznajemy: - Udaję się na aerobik., ale stosujemy zdania: - Idę na fitness.

Trzeba tylko przemieścić się po wielkiej aglomeracji miejskiej, by zauważyć, iż liczba klubów fitness stale rośnie, gdyż Polki chcą być kształtne oraz posiadać doskonałą sprawność. Nawet w małych mieścinach zawsze odnajdą się tego rodzaju zajęcia dla pań.

Szał fitness po prostu ogarnął nasz kraj i winniśmy się z tego cieszyć, bo oznacza to, że kobiety biorą wzór z zachodnich koleżanek i promują zdrowy styl życia.

Jeśli dołożymy do tego jeszcze niewątpliwą piękność Polek, to rzeczywiście inne państwa mają nam czego pozazdrościć.

Wówczas drogie Panie nie pozostawajcie z tyłu za innymi, troszczcie się o siebie i swój image tańcząc, wszak muzyka łagodzi przyzwyczajenia, a gimnastyka czyni mistrza..


Zobacz:
Dieta - ćwiczenia
Siłownia, czyli nie taki diabeł straszny
Jak szybko schudnąć
By Ania | on Tuesday, April 25 2017 01:13