Home › Nadwaga i jej Efekty

Nadwaga i jej Efekty

Zbędne kilogramy to nie jedynie defekt estetyczny. Bezlik osób, które walczą z nadwagą skupia się jedynie na swoim wyglądzie zapominając o tym, że nadmierna ilość tkanki tłuszczowej ma prawo przełożyć się również na całkowitą kondycję organizmu. Należałoby w takim razie dowiedzieć się jakich skutków zdrowotnych możemy się spodziewać kiedy nie kontrolujemy wagi.

Pierwsze, co przychodzi na myśl to oczywiście serce.

U osób z nadwagą niezwykle nieraz obserwuje się nadciśnienie tętnicze, kołatanie serca i zadyszki spowodowane dysfunkcjami kardiologicznymi. Dodatkowo wzrasta też niebezpieczeństwo zachorowania na miażdżycę. W ściankach naczyń krwionośnych pojawiają się w owym czasie blaszki miażdżycowe, jakie mogą prowadzić do udaru mózgu, zawału serca, zaniku czucia w kończynach a również zawrotów głowy i chwilowych, niepewnych utrat przytomności.

Osoby cierpiące z powodu nadwagi narażają też własny kręgosłup oraz stawy na pokaźniejsze obciążenie.

Oznacza to, że po paru latach bez ustanku trwającej otyłości są w stanie pojawić się komplikacje reumatyczne a nawet osteoporoza. Kiedy problem nadmiernych kilogramów zaczyna wymykać się spod kontroli należy momentalnie udać się do profesjonalisty, jaki określi tego przyczynę. Nie zawsze jest to bowiem wynik niezgodnej diety. Równie nieraz nadwaga ma prawo stanowić symptom toczącego się procesu chorobowego, takiego jak zespół metaboliczny a nawet cukrzyca. W obydwu przypadkach nieodzowne jest pozostawanie pod stałą opieką lekarza profesjonalisty oraz przyjmowanie farmakologicznych środków, jakie mogą także wspomóc utratę wagi..


<< Poprzedni
Następny >>
By Ania | on Sunday, April 23 2017 07:22