Home › Leasing na samochód

Leasing na samochód

Leasing na samochód to nic innego jak wydzierżawienie samochodu. Przedsiębiorstwa zajmujące się leasingowaniem wynajmują swoje auta danej osobie, w wielu przypadkach na pewny okres czasu w zamian za opłatę zwaną ratą leasingową.

Okres wynajmu a także wysokość rat określa umowa zawarta pomiędzy firmą i przedsiębiorcą.

Jeśli chodzi o kwestie prawne pojazd w leasingu wciąż należy do firmy wynajmującej a druga część jest jedynie użytkownikiem auta do końca umowy. Leasing na samochód cieszy się ogromną popularnością. Dzieje się tak za sprawą możliwości zaliczenia podatku Vat przez przedsiębiorców decydujących się na auto w leasing. Korzystają oni dwukrotnie. Po pierwsze księgując vat od raty leasingowej, po drugie odliczenie należy się także przy wykupie pojazdu po zakończeniu umowy leasingu.

Skorzystanie z leasingu wiąże się również z innymi niż rata leasingowe kosztami. Leasing na samochód to też koszt przeniesienia umowy leasingu na inną osobę. Żeby nie doświadczyć przykrych niespodzianek warto przed przystąpieniem do podpisania umowy rozważnie zapoznać się z tabelą opłat, które mogą być wymagane. Leasing na samochód zapewnia o wiele korzystniejsze warunki aniżeli kredyt w banku, jeżeli chodzi o firmy. Skorzystanie z leasingu jest wielkie nie tylko dla firmy wynajmującej samochód, ale także dla tego kto wynajmuje.

Rozróżniamy dwie formy leasingu dla klientów prowadzących firmę.

Leasing operacyjny działający na zasadzie wynajmu oraz leasing finansowy podobny do finansowania bankowego..
Sprawdź też: najtańszy leasing samochodowy
By Ania | on Monday, April 24 2017 18:22