Home › Kilka słów o korekcji

Kilka słów o korekcji

Korekta uszu, zwana też w naukowym języku otoplastyką, jest jednym z najczęściej wykonywanych operacji medycyny estetycznej.

feler związany z odstającymi uszami wydaje się dla wielu ludzi (zarówno młodzieży, jak także dorosłych) zmartwieniem, który często negatywnie wpływa na wszystkie strony życia.

Osoby często skarżą się na o wiele mniejsze poczucie własnej wartości, niechęć do towarzyskich spotkań, problemy z nawiązywaniem nowych relacji, a w przypadku dzieci i nastolatków są ponadto niezadowalające osiągnięcia w szkole i odseparowanie od równolatków.

losy operacji jakim jest zabieg korekcji uszu sięga XIX wieku, kiedy to jeden z niemieckich specjalistów - Johann Friendrich Dieffenbach dokonał po raz pierwszy plastyki uszu (był to jednak zabieg zrobiony po urazie uszu).

Natomiast zabieg korekty uszu ze z powodów wyglądu został po raz pierwszy przeprowadzony w 1881 roku w dwóch częściach.

jednak w 1890 roku zmieniono zastosowane sposoby tak, aby blizna po wykonaniu zabiegu była bardzo mało do zauważenia. najważniejszą rzeczą przed przeprowadzeniem operacji korekcji małżowin usznych jest oczywiście rozmowa z lekarzem lub otolaryngologiem, który kwalifikuje pacjenta do zabiegu korekcji uszu. podstawowym powodem kwalifikującym do zabiegu korekcji uszu są zauważalne odchylenia od anatomicznego kształtu i położenia małżowin usznych. operacja powinien być wykonany u pacjentów, u których wada powoduje duże zmniejszenie jakości życia, kłopoty z przystosowaniem wśród ludzi lub problemy z pracą w przypadku zawodów, w których potrzebne jest noszenie ochronnego okrycia głowy - hełmu czy kasku..


<< Poprzedni
Następny >>
By Ania | on Friday, April 21 2017 17:00