Home › Jak ustrzec się nieświeżego oddechu?

Jak ustrzec się nieświeżego oddechu?

Nieświeży oddech może sprawiać trudności z poczuciem własnej wartości, zaburzać wizję postrzegania własnej atrakcyjności, wieść do kłopotów w nawiązywaniu relacji towarzyskich a w efekcie nawet do chandry.

Nie wszyscy są świadomi swojego kłopotu, w związku z tym wdrożenie odpowiednich metod zapobiegawczych staje się jeszcze trudniejsze.

Co może wywoływać nieświeży oddech oraz jak sobie z nim radzić?
Nieodpowiednia higiena jamy ustnej - to główny powód nieświeżego oddechu jaki przychodzi do głowy. Niestosowanie porządnie dobranych past do zębów, unikanie nici dentystycznych i płynów bakteriobójczych sprawia, że w jamie ustnej gromadzą się nie jedynie resztki jedzenia, ale też drobnoustroje, którym tworzymy doskonałe warunki do rozmnażania.

Przyczyną nieświeżego oddechu ma okazję być także schorzenie nazywane halitozą. To przykre, jest ona skomplikowana do zdiagnozowania. Do leczenia wykorzystuje się odpowiednie środki farmakologiczne, osiągalne także bez recepty. Nieznośny zapach z ust jako ślad choroby Nieprzyjemny zapach ust nie zawsze trzeba traktować jako problem sam w sobie. Częściej jest to wyłącznie objaw toczących się w jamie ustnej etapów chorobowych, takich jak próchnica, aftoza, pleśniawka, drożdżyca a w skrajnych przypadkach także nowotwór.

Niezmiernie ważne jest w takim razie pilnowanie regularnych kontroli stomatologicznych.

Fachowcy zalecają, żeby odbywać takowe chociaż raz w roku. W czasie zabiegów profilaktycznych doktor wyeliminuje kamień i płytkę nazębną, które również są w stanie odpowiadać za przykry zapach w jamie ustnej..
By Ania | on Sunday, April 23 2017 00:31