Home › Dlaczego tyjemy

Dlaczego tyjemy

Nadwaga oraz otyłość to schorzenia, które dotykają coraz większą ilość populacji oraz to nie tylko w Stanach Zjednoczonych, lecz również w Polsce oraz innych krajach cywilizowanych. Newralgicznym powodem tych dwóch chorób są zakłócenia bilansu energetycznego. Jak donoszą profesjonaliści jemy coraz to więcej niezdrowych zakąsek, oleistych potraw i węglowodanów, które na krótki czas zaspokajają uczucie głodu dając do organizmu bomby pustych kalorii. Przyczyn nadwagi jest dużo, skutkiem tego każdy kto się z nią zmaga powinien je zapoznać.

W ten sposób można łatwo dowiedzieć się gdzie tak w samej rzeczy tkwi kluczowa przyczyna problemu.

Od tego też należy rozpocząć walkę z nim.

Często okazuje się, że nie wykazujemy wystarczającej aktywności fizycznej. Powodem tego są coraz to bardziej zaawansowane udogodnienia, które sprawiają, że większość spraw możemy załatwić bez wychodzenia z domu.

Do tego społeczeństwo z roku na rok jest o wiele bardziej wykształcone.

Zajmujemy wysokie stanowiska, wykonujemy pracę biurową, co też nie przekłada się na żaden wydatek energetyczny dla organizmu. Jemy nadmiernie niejednokrotnie, zbyt nieczęsto lub nieregularnie. Zgodny, dzienny zarys żywieniowy powinien obejmować w sobie pięć niedużych, zbilansowanych pokarmów zażywanych o równych porach dnia. W dodatku analitycy, którzy odpowiedzialni są za prowadzenie licznych badań cywilnych dostrzegają, że z roku na rok chętniej sięgamy po wysokokaloryczny alkohol, który niejednokrotnie staje się dla nas wyjątkowym sposobem na zabicie wolnego czasu oraz rozluźnienie po stresującym dniu pracy..
By Ania | on Tuesday, April 25 2017 12:16