Home › Czemu mieszkania we Wrocławiu drożeją?

Czemu mieszkania we Wrocławiu drożeją?

Na obszarze bliskich kilku lat, sytuacja w branży nieruchomości we Wrocławiu znacznie się zmieniła. Jeszcze mniej więcej pięć lat wstecz byliśmy w stanie kupić kolejne domostwa w tym miasteczku za całkiem przyzwoitą kwotę. Niestety, teraz kwoty nowych nieruchomości we Wrocławiu są zbliżone do tych, które na przykład obowiązują w mieście stołecznym Polski lub na Pomorzu. Dlaczego tak się dzieje? Na to zagadnienie próbujemy odpowiedzieć w niniejszym artykule!

Powodem wzmożonego ruchu na wrocławskim rynku nieruchomości, którego skutkiem jest powstawanie nowych lokali, jest głównie wielka migracja do stolicy Dolnego Śląska. Pozytywna sytuacja ekonomiczna tego regionu, a także nieustannie poprawiające się warunki pracy, przywabiają so siebie sporo osób którzy chcą poprawić poziom swojego bytowania.

Największym rozrostem cechuje się dziedzina informatyczna i to właśnie Ci specjaliści są tutaj najbardziej poszukiwani.

Efektem napływu nowych mieszkańców mieściny jest znacząco duży popyt na nieruchomości mieszkalne. Dlatego deweloperzy decydują się powstawanie inwestycji na obszarze całego Wrocławia.

Sporą popularnością cieszą się Krzyki czy Grabiszyn. Jednak odnajdują się konsumenci drogich nieruchomości, nawet na obrzeżach takich jak Nowe Żerniki. Kolejnym powodem, który przesądza o wzmożonym ruchu mieszkaniowym, jest migracja młodych osób do Wrocławia.

Dzieje się tak poprzez atrakcyjność uczelni, które przyciągają do się uczniów nawet z najdalszych końców Polski. W powiązaniu z tym wynajmujący lokali mają możliwość pozwolić sobie na narzucanie wysokich stałych czynszów.

Szacuje się, że przeciętny koszt wynajęcia jednoosobowego pokoju wynosi około osiemset złotych za miesiąc..
By Ania | on Friday, May 5 2017 08:34